2008-07-15 14:25
 Oceń wpis
   

Telic Polska, producent rozwiązań z dziedziny telemetrii oraz telematyki, zaprezentował najmniejsze urządzenie do monitoringu personalnego w systemie GPS. Picotrack jest wielkości pudełka zapałek, co stanowi o jego wyjątkowości i szerokich możliwościach zastosowania. Wyposażony w najnowsze rozwiązania technologiczne i bardzo potężną platformę hardwareową i softwareową, może być adaptowany do różnych nad- i podsystemów monitorowania.

Dzięki ergonomicznej i bardzo małej obudowie oraz niewielkiej wadze, urządzenie jest wyjątkowo mobilne, przez co znajduje zastosowanie przede wszystkim w monitoringu personalnym – do lokalizowania ludzi i zwierząt, a także do monitoringu przesyłek z funkcją alarmu otwarcia paczki oraz do ukrytego monitoringu pojazdów. Oprócz standardowej wersji, w sztywnej, plastikowej obudowie, Picotrack występuje również w opcji „flex”, specjalnie dostosowanej do śledzenia nietypowych obiektów, np. wartościowych kopert.

Do lokalizacji obiektów Picotrack wykorzystuje technologię GPS określaną mianem SuperSenseTM, dzięki której możliwe jest skuteczne działanie urządzenia w terenie ściśle zabudowanym, jak również wewnątrz budynków, szczególnie tych o dużym przeszkleniu. Pozycja GPS jest przesyłana drogą radiową dzięki technologii GSM/GPRS. Picotrack wysyła dane GPRS pakietowo na serwer GPRS lub jako SMS - na wskazany numer telefonu komórkowego. Przełączanie pomiędzy trybami pracy powoduje, iż użytkownik ma do wyboru pakietową transmisję GPRS oraz SMS, lub wyłącznie GPRS i SMS.

Picotrack posiada wbudowaną baterię litowo-polimerową o pojemności 700mAh, co w praktyce pozwala mu na działanie w trybie ciągłym nawet do 8 godzin. Dodatkowo, produkt został wyposażony w trójwektorowy czujnik ruchu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, urządzenie może pracować nawet do kilku tygodni, oszczędzając moc baterii w chwilach, kiedy się nie porusza. Ponadto możliwe jest zdefiniowanie interwałów czasowych pracy urządzenia bez ingerencji lub z ingerencją czujnika ruchu.

Produkt dostępny jest w zestawie z okablowaniem samochodowym lub ładowarką sieciową, czy samochodową, dzięki czemu możliwe jest doładowanie jego baterii bez względu na miejsce, w którym się znajduje. Bateria doładowywana jest przez złącze Mikro-USB, a czas ładowania Picotracka do pełnego poziomu to około 2 godziny. Urządzenie samo monitoruje poziom baterii i wysyła informacje o stanie jej zużycia. Dodatkowo może wysłać alarmowego SMSa informującego o niskim poziomie energii.

Picotrack wyposażony został w przycisk mający pełnić funkcje alarmowe. W sytuacji zagrożenia, jego naciśnięcie uruchamia procedurę alarmową. Wysyłana jest ostatnia pozycja, jaka została zapamiętana, a ponadto urządzenie przechodzi w specjalny tryb pracy alarmowej.

Picotrack dopuszczony jest do użytku w temperaturach -35ºC÷80ºC.

Tagi: monitoring, GPS, picotrack, personalny

Komentarze